Zeynel Çilli 1 4

atarax

atarax redirect

levitra

levitra

naltrexone buy uk

naltrexone buy uk

mixing weed and adderall

mixing ibuprofen and weed

Zeynel Çilli

Bir asra yakındır nefis dondurmaları ve lezzetli tatlılarıyla ağızlarımızı tatlandıran Zeynel-Çilli, günümüzde değerinden hiçbir şey kaybetmeden bir marka devi haline gelmiştir.

Boğaz’daki yalılarda oturanlar, seyyar dondurmacı Zeynel’in sandalını dört gözle beklediğinde yıl 1925’tir. Yugoslavya'dan ağabeyiyle 7 yaşında İstanbul'a göç eden Zeynel Bölükbaşı'nın evde elle çevirme usulü yaptığı dondurmalar kısa sürede yalı sakinleri arasında tutkuya dönüşür. Çocuklar kadar büyüklerde, her gün öğlen saatlerinden itibaren sandalıyla dolaşmaya başlayan Zeynel Usta'nın hoş kokulu meyveleriyle hazırladığı dondurmasını tadacakları anı bekler olurlar.

Zeynel Usta’nın seyyar başladığı tatlı serüveni bugün İstanbul ve Ankara’nın birçok yerinde hizmet vermekte olan şubeleriyle devam etmektedir. Zeynel – Çilli adıyla, muhallebi ve tatlıda bir marka yaratmayı başarmıştır.

Gelin bu serüveni bir de yerinde dinleyelim…

•Zeynel Usta’nın sandalıyla dolaşarak dondurmacılık yaptığı hikayesi bugüne nasıl geliyor, bize biraz anlatır mısınız? 

•Ankaralıların bu özel lezzetlerle tanışması ne zaman gerçekleşiyor?

•Zeynel Muhallebicisi 2001 yılında, Ankaralı “Çilli” markasıyla birleşmesinin ardından Zeynel – Çilli işletmesi olarak aynı çatı altında bir araya gelmiştir. Bu süreçten biraz bahseder misiniz? 

•Bir asra yakındır bir markayı ayakta tutmanın ve yaptığı işte “marka” olmanın sırrı nedir? 

•Bugün Türkiye’de İstanbul ve Ankara’da hizmet veriyorsunuz? Gelecek projeleriniz arasında bu markayı başka şehirlere de taşıyarak daha çok insanı bu lezzetlerle buluşturmak yer alıyor mu?

Yazar : TR'de MARKA Röportaj

Facebookda Paylaş

Diğer Marka Konuları