7 Adımda Büyük Şirket Olmak 5 5

dulcolax

dulcolax beerotor.de

vibramycin

vibramycin vlcrespeto.com

naloxone and naltrexone

naloxone vs naltrexone

rescue inhaler dosage

over the counter asthma inhalers cvs blog.jrmissworld.com

7 Adımda Büyük Şirket Olmak

“Afrika´da her sabah bir ceylan uyanır. 

En hızlı koşan aslandan daha hızlı koşması gerektiğini, 

Yoksa öleceğini bilir. 

Afrika´da her sabah bir aslan uyanır. 

En yavaş ceylandan daha hızlı koşması gerektiğini, 

Yoksa aç kalacağını bilir. 

Aslan ya da ceylan olmanızın bir önemi yok. 

Yeter ki, güneş doğduğunda, koşuyor olmanız gerektiğini bilin.”

Günümüzde iş dünyasında  var olmak, ayakta durmak kolay iş değildir. Şirket sahipleri ve yöneticiler, bilgi teknolojisindeki gelişmeleri daima dikkate almak ve belirli bir gecikmeyle de olsa bu gelişim hızına ayak uydurmak zorundadırlar. Sizde ivme kazanmak istiyorsanız, işte yapmanız gerekenler;

1.Bir işe girer ya da operasyonel bir adım atarken hızlı düşünün. Aksi takdirde karar almak için geç kalabilirsiniz. 

2.Şirketteki katı hiyerarşik yapının yumuşatılması ve bürokrasinin azaltılması gerekiyor. Yönetim kademelerinin azaltılıp yatay organizasyon modelinin benimsenmesi karar alma hızını yükseltiyor. 

3.Aldığınız kararları uygulamada geç kalırsanız rakipleriniz sizden önce davranabilir. Ancak hızdan kasıt acelecilik değildir. Hızlanırken fizibilite ve durum analizleri hesaba katılmalıdır.

4.Sayısı artan tüketici segmentlerini , hedef kitlelerin talep ettiği mal ve hizmetleri geliştirmede diğerlerinden hızlı davranarak rakiplerin karşısında önemli bir rekabet avantajı elde edebilirsiniz. Teknolojiden yararlanarak hem üretim hızını artırıp hem de maliyetleri düşürebilirsiniz.

5.Geliştirilen yeni ürünlerin pazara en önce ve en hızlı şekilde sunulması için; lansman, tanıtım ve reklam çalışmalarının da yükselen hıza ayak uydurması gerekir.

6.Düşünce, yaratıcılık, karar alma ve üretim aşamalarındaki hızın sonuç vermesi için ürünün nihai tüketiciye rakiplerinden önce teslim edilmesini sağlayacak bir sistemin kurulması zorunludur.

7.Pazarın değişen ihtiyaçlarıyla tüketicilerin zevk ve tercihlerindeki değişikliklere herkesten önce tepki veren bir sistem oluşturun. Hızınızı sürekli ilerleme ivmesine dönüştürün.

Yazar :

Facebookda Paylaş

Diğer Tema Dışı Konuları