Helal Sertifikası (Helal Belgesi) 2 5

prednisolon tabletta

prednisolon tabletta

prednisolon tabletta

prednisolon jensen.azurewebsites.net

alcohol and antidepressants

antidepressants and alcohol

 

Helal Sertifikası (Helal Belgesi) 

Helal Gıda: Bu standartlara göre, İslami kriterler ve insani gerekler bakımından “uygun” olan her ürün için bir sertifika türü belirlenmekte ve bu hususta gerek üreticinin, gerekse tüketicinin ortak bir zeminde buluşması amaç edinilmektedir. Bilindiği gibi yurt içinde ve yurt dışında gıda alıp satmak çok zor koşullar altında sağlanmaktadır. Gerek tedarikçiler gerekse son Müslüman müşteri, tükettiği gıdanın helal olup olmadığını merak etmekte ve satın alırken helal sertifikası olan ürünleri tercih etmektedir. Yurt dışına gıda ürünleri satan üreticilerin artık karşısına helal belgesi olması şartı getirilmeye başlanmıştır. Bu belge artık güvenilir Helal Gıda olmanın yanında, üretici bunu pazarlama metodu olarak ta kullanmaktadır. Yurt dışından ve yurt içinden gıda alan firmalarda artık üreticinin helal belgesi olmasını zorunlu koşulmaya başlanmıştır.

Helal Gıda standardına uygunluğun sağlanabilmesi için gıda üreticilerinin asgari şartları yönetim sistemlerine adapte etmeleri gerekmektedir. Bu şartlar aşağıda sıralanmıştır. Sizde ürünleriniz için Helal Gıda sertifikası almaya karar verdiyseniz  yapmanız gereken tek şey bizimle irtibata geçmek ve bu şartların gereğini Detay Patent Ofisi desteği ile yerine getirmektir.

Helal Gıda Sertifikası için asgari şartlar:

1.Ürünün hammaddeden başlayarak mamul madde aşamasına kadar olan aşamalarının, ürün birleşiminde bulunan bütün maddelerin ve katkı maddelerinin gerek menşei, gerek temin biçimi ve yolları, gerekse temin kaynağı bakımından İslami kriterlere ve insani gereklere uygun olması,

2.Ürünün paketleme malzemelerinin ve depolama şartlarının insani gereklere ve İslami kriterlere uygun olması, - İyi üretim uygulamaları (GMP), iyi hijyen uygulamaları (GHP) ve HACCP şartlarını sağlaması-

3.Gerek ürünün üretim aşamalarında, ürün bileşiminde yer alan bütün unsurlarda, gerekse ürün bileşimindeki her bir unsurun üründe bir araya gelmesiyle oluşabilecek etkilerinde İslami kriterlere, insani gereklere, sağlık ve temizlik şartlarına, beslenme bakımından gerekliliğe uygun vasıfları taşıması. 

 

Yazar :

Facebookda Paylaş

Diğer Tanıtım Konuları