Sanal Alemde Reklam 5 6

buy naltrexone no prescription

buy naltrexone no prescription sestofiorentino.info

benadryl pregnancy nausea

benadryl and pregnancy

sertraline and alcohol uk

sertraline and alcohol nhs blog.magazynuj.pl

cialis generico 10 mg prezzo

cialis generico

Sanal Alemde Reklam

Günümüz dünyasında reklamcılık boyut değiştirmeye başladı. Sosyal medya hem iş hayatını hem de pazarlama iletişiminin yöntemlerini değiştiriyor. Online pazarlama ve internet reklamcılığı, reklam harcamalarında pastadan önemli bir paya sahip olmaya başladı.  2006 yılında Türkiye’de internet reklam pazarı yaklaşık 40 milyon dolar iken, bu rakamın her gün katlanarak arttığı bilinmektedir.

İnternet istenilen bilgiye en hızlı şekilde ulaşılan bir kitle iletişim aracı… Bu nedenle “İnternet Reklamcılığı” hedef kitlenize ürün ve hizmetlerinizi en etkin şekilde tanıtmanızı sağlayabilecek reklam türü. Sosyal medyanın sağladığı avantajlarla geleneksel reklam uygulamaları karşılaştırıldığında; İnternet Reklamcılığı, interaktif, ölçülebilir, ekonomik ve esnektir.

Diğer mecralarda yayınlanan (Gazete, televizyon, radyo…) reklamların etkinliği bir günde ancak ölçülebilirken internet reklamlarının ölçümlenmesi en fazla bir saat sürmektedir.  İnternet reklamcılığı performansa yönelik ve sonuç odaklı bir reklam türüdür. İnternet reklam uygulamaları sonuçları detaylı olarak analiz edilip raporlanabilmekte, reklam veren bir sonraki kampanyasını bu raporlar dahilinde yönlendirmekte ve harcadığı bütçenin karşılığında ne kazandığını görebilmektedir.

Diğer taraftan internette özel olarak ulaşmak istediğiniz kitleye reklam yaparsınız. Doğru kurgulanmış bir kampanyada reklamınız, ürün ve hizmetlerinizle ilgili kişilere yani sizden hizmet veya ürün almaya hazır bir hedefe sunacağınızdan, geri dönüş alma zamanınız kısalacaktır.

Bir reklam veren olarak, internet reklamlarının yüksek maliyetli olacağını düşünüyor olabilirsiniz. Oysa durum sanıldığı gibi değildir. Sayılan tüm avantajlarının yanı sıra, bir internet reklamı hazırlanması ve yayınlanmasının maliyeti, televizyon, radyo ya da basılı mecralardan çok daha düşüktür. Paranızı akıllıca kullanın; hedef kitlenizi araştırın tanıyın ve onları bilgisayar başındayken yakalayın. Böylelikle amacınıza en kısa yoldan ulaşmış olursunuz.

Yazar : Funda KAYA

Facebookda Paylaş

Diğer Tema Dışı Konuları