Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği 2 8

zantac

zantac

buy amitriptyline no prescription

buy amitriptyline online

sertraline and alcohol

sertraline and alcohol hangover ecblog.azurewebsites.net

Kemer Bölgesinin tarihi ve doğal güzelliklerini dünyanın dört bir yanına duyurmak ve tanıtmak için çalışmalar yapan Yusuf ÜRAS, Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Alt Yapı İşletme Birliği’nin (GATAB) ve aynı zamanda Tekirova Belediyesi’nin başkanıdır. ÜRAS, Kemer’de, proje üreten ve eser bırakan kimliği ile öne çıkmaktadır. Kemer’in geleceğini garanti altına almak için altyapıdan turizme, tanıtımdan eğitime kadar pek çok alanda projelere imza atan Başkan ÜRAS, Kemer’in eski parlak marka kimliğini yeniden inşa etmek için gece-gündüz çalışmaktadır. Özellikle GATAB’ın yaptığı projelerle Kemer Bölgesinde adeta Büyükşehir Belediyesi gibi çalışan Başkan ÜRAS, çalışkanlığı ve hizmet odaklı iş anlayışıyla bölgesinde çok sevilmekte ve takdir edilmektedir. MOBESE, Derin Deniz Deşarjı gibi devasa marka yatırımlarını Kemer’e kazandıran Başkan ÜRAS, dev bir sağlık yatırımını da gerçekleştirmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Bölgenin genç, eğitimli ve dinamik başkanıyla yaptığımız keyifli röportajda Kemer’e dair başta turizm olmak üzere, markalaşma ve kent üzerine pek çok konuyu konuştuk.

Bu sayımızda, hayatı başarılarla dolu olan, girdiği her seçimi kazanmış kısacası MARKA bir belediye başkanını ağırlıyoruz. Sürekli yenilenen ve gelişen vizyonuyla GATAB Başkanı ve Tekirova Belediye Başkanı Yusuf ÜRAS, turizmin tam kalbinde çalışmaktadır. AK Partili Belediye Başkanı ÜRAS, benzersiz hizmet anlayışını Kemer’e de taşımak istemektedir. GATAB’la bölgenin ihtiyaçlarına çözüm üreten Başkan ÜRAS, bunun karşılığını vatandaşın ağzından düşmeyen “Kemer’de Sorun varsa, GATAB çözer” sözüyle almaktadır. Beldibi’nden Adrasan’a kadar geniş bir coğrafyanın çöplerini toplayan, ilaçlamasını yapan, su arıtmalarını gerçekleştiren, kanalizasyon ve altyapı işlerini aralıksız sürdüren GATAB, bu ağır işlerinin yanı sıra tüm bölgenin tanıtımını da üstlenmiş bir birliktir. Gerek ulusal gerekse uluslar arası arenada Kemer ve Bölgesi’nin tanıtımını yapan GATAB, uluslar arası turizm fuarları başta olmak üzere, pek çok önemli tanıtım faaliyetine imza atmaktadır. Hayat felsefesinde yorulmanın olmadığı, mesaisine sabah namazıyla başlayan ve dilinden hiç düşürmediği “Kemer için daha yapacak çok işimiz var” diyen ÜRAS’la projeler, yatırımlar, sorunlar ve çözümler üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Türk Turizminin Nadide Köşelerinden Olan Kent: Kemer 

Ülke turizminin en bilindik, Antalya’nın en gözde ve en özel destinasyonlarındandır Kemer… Güneş, deniz, kum üçlemesinin en güzel ve en özel anlarının yaşandığı turizm kenti Kemer, bu üçlemenin dışına çıkmak ve eski parlak günlerine yeniden dönmek için uğraş vermektedir. Eşsiz doğası, antik kentleri, ormanları, denizi ile insana bayram sevinci yaşatan Kemer, bugün dünyanın dört bir yanından binlerce turisti ağırlamaktadır. Turkuaz rengi berrak denizi, yemyeşil ormanları, renkli gece hayatıyla en gözde tatil beldelerimizden Kemer’in tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Bölge, çağlar boyunca Phaselis ve Olympos gibi, eşine az rastlanır ve bugün de kısmen ayakta olan antik şehirlere ev sahipliği yapmaktadır. Bu şehirlerin kuruluşları M.Ö. 6’ncı ve 7’nci yüzyıllara kadar uzanmaktadır. Kemer’in turizm açısından önem kazanmaya başlaması 1980’li yıllara rastlamaktadır. O döneme kadar saklı kalan cennet köşe, Türkiye’nin ilk planlı turizm kentleri arasında yer almaktadır. Kemer, gökyüzüne uzanan sık ağaçlar ve karşısında bulunan masmavi denizle birlikte adeta yaşamın en anlamlı resitalini vermektedir. Ormanın büyüleyici ferah kokusu, dalgaların sesiyle bütünleştiğinde bitmesini hiç istemeyeceğiniz tatilin başladığını fark ettirir. Akdeniz’in başka hiçbir noktasında dağlar ve deniz burada olduğu kadar iç içe geçmemektedir. Göz alıcı kumsalları ile deniz turizminin en önemli noktalarından Kemer, tarihi ve kültürel değerleri, coğrafi yapısı ve hiç bitmeyen enerjisiyle sizi başka bir dünyaya götürmektedir. Kentin, özellikle Toros Dağları’nın eteklerinde yer alan etkileyici köyleri, Yörük kültürünü yaşayan ve yaşatan insanlarıyla farklılıklar oluşturmaktadır. Çok sayıda antik kentin yer aldığı ilçenin girintili çıkıntılı kıyılarında birçok koy ve doğal limanlar bulunmaktadır. Kemer’de ayrıca, tatilin tadını çıkarabileceğiniz sayısız turistik tesis bulunmaktadır.

Doğa ile tarihin büyülü bir aşk yaşadığı, Türkiye’nin Akdeniz sahillerindeki en şirin beldesi olan Tekirova… Başkan ÜRAS; dünyaca tanınan antik kentleri, doğa güzelliği, kumsalları, koyları, Üç Adalar’ı, tarihi Likya Yolu ile bölgenin cazibesinin her geçen gün arttığını belirtmektedir. Turizme de katkı sağlayan pek çok ulusal ve uluslararası etkinliğin bölgeye kazandırıldığını ve Kemer’in dünyanın sayılı turizm destinasyonları arasında olduğunu vurgulayan Yusuf ÜRAS, tatilcilere şu çağrıyı yapıyor: “Kemer’in sorunsuz bir destinasyon olması için var gücümüzle çalışıyoruz. Güney Antalya’nın en özel bölgesi olan Kemer’in marka değerini yeniden zirveye çıkarmak için projeler üretiyoruz. Bu nedenle benzersiz tarihi ve eşsiz doğal güzellikleriyle dünyanın sayılı turizm destinasyonları arasında kabul edilen Kemer’e, siz kıymetli misafirlerimizi yaz-kış ayrımı yapmadan yılın 365 günü bekliyoruz.”

Kemer’e Gelmeden Başlayan Güzellik: Beldibi

Antalya’nın 25 kilometre batısındaki Beldibi; doğası, narenciye ürünleri, yürüyüş yolları, günübirlik piknik alanları, turistik tesisleri ve Paleolitik dönemden kalma mağaralarıyla, önemli turizm merkezlerindendir. Beldibi 1-2-3’ün tüm sahili boyunca otellerle donatılmış olması da bu bölgeyi dünyadaki birçok turizm kentinden ayırmaktadır. Çam ormanları içindeki plaja sahip olan Beldibi hemen karşısındaki Sıçan Adası ile ayrı bir güzelliğe de sahiptir. Bu özelliği ile amatör dalgıçların, doğa severlerin ve günübirlik tekne turlarının ilgi odağı durumundadır.

Kanyonuyla MARKA Olmuş Yer: Göynük

Beldibi ile birlikte ikinci doğa harikası Göynük’tür. Türkiye’nin en gözde turistik tesislerinin yer aldığı kent, Antalya-Kemer bölgesinin doğal güzelliği ve mavi bayraklı plajları ile en güzel kasabalarındandır. Göynük Kanyonu, görülmesi gereken önemli bir yerdir. Göynük’ün merkezinden yaklaşık 15 kilometre yukarısında kalan kanyona ulaşmak için bazı oteller ve tur şirketleri arazi araçları ve ATV safarileri düzenlemektedir. Kanyonda sabahın erken saatlerinde bir rehber eşliğinde çam ormanları içerisinde trekking yapılabilmektedir. 300–350 metre yüksekliğindeki dik tepeleri, suyun aşındırması ile meydana gelen muhteşem görüntüsü ve irili ufaklı birçok şelalelisiyle kanyon, görsel bir şölen sunmaktadır. Kanyonda, derin vadileri, 6 metreye varan darlıkların yanında büyük göletlerinde de yüzme olanağı bulunmaktadır. 6 kilometre uzunluğunda ve 3 saat trekking yapılabilen vadi, görkemli şelaleleriyle görülmeye değer bir doğa harikasıdır.

Kemerin Gizli Bahçesi: Kiriş

Kemer’e bağlı bir mahalle olan Kiriş, beş yıldızlı otelleriyle başlı başına bir tatil beldesidir. İlçe merkezinden otomobille yaklaşık 5, yürüyüşle 20 dakikalık mesafede bulunan çarşısı ve restoranları görülmeye değerdir. Her fiyata uygun turistik tesisleri ile konaklama imkânı sunmaktadır. Kemer’e beş kilometre uzaklıkta olan Kiriş’in kıyı şeridi, portakal ağaçları ve beş yıldızlı otellerle kaplıdır. Çam ve portakal ağaçlarına benzersiz denizi katılınca eşsiz kokular ve görsellikler sunmaktadır.

Çalış Tepesiyle Öne Çıkan Tatil Merkezi: Çamyuva

Çamyuva, mavi bayraklı plajlarıyla öne çıkan bir turizm beldesidir. Kiriş, Tekirova gibi komşu beldelerle birlikte Kemer ilçe merkezinin 7 kilometre güneyinde bulunan Çamyuva; Olympos, Phaselis ve Tahtalı Dağı gibi görülmesi gereken yerlerdendir. Kemer merkez ile tatil köylerinin bulunduğu Kiriş’i birbirinden ayıran Çalış Tepesi, turistlerin vazgeçilmez yürüyüş alanlarındandır. Tepeye, Mustafa Ertuğrul Caddesi’nden gidilmektedir. Mis kokulu çam ağaçlarının arasından geçerek ulaştığınız tepe; bir tarafında Kemer, diğer tarafından Çamyuva ve Kiriş’i kuş bakışı seyretmenin keyfini sağlamaktadır. Bölgenin genelinde olduğu gibi, Çalış’ta da tarihi kalıntılar görmek mümkündür. Bunlar içinde en önemlileri ise Helenistik Çağ’dan kalan kale kalıntılarıdır.

 İlklerin Merkezi, Alternatif Turizmin Başkenti: Tekirova

Tekirova günümüzde alternatif turizm çeşitlemeleriyle örnek turizm destinasyonları arasında gösterilmektedir. Üç adalar ile dalış turizmine, Tahtalı Dağındaki yamaç paraşütü ile spor turizmine, Phaselis Antik kenti ile kültür turizmine hizmet eden Tekirova, ilklerin turizm merkezi durumundadır. Dünyanın ilk ve tek ekolojik parkı olan “ekopark”a sahip Tekirova; 3. Profesyonel ligde takımı olan ilk belde unvanını da elinde bulundurmaktadır. Antalya’ya yaklaşık 60 km, Hava Limanı’na 70 km uzaklıkta olan Tekirova, dağ ve deniz manzaralarıyla bütünleşmiş şirin bir turizm beldesidir. Phaselis ve Chimera (Yanar Taş) – Olympos antik kentleri ile denizi kucaklayan Tekirova’da, yeşilin ve mavinin her türlü tonunu görmek mümkündür. Bölgesindeki beldelere göre en genç belediye olan Tekirova bugün altyapı başta olmak üzere, yol, kaldırım, peyzaj gibi pek çok sorununu çözmüş bir turizm kentidir. İmar sorunu bulunmayan Tekirova modern kent meydanı, belediye hizmet binası, çarşısı ve hiçbir beldede olmayan 3.000 kişilik Amfi tiyatrosuyla da tam bir cazibe merkezi konumundadır. Tekirova’da bulunan ve eşsiz bir güzelliğe sahip olan Üç Adalar ve koyları, önemli ve dünya dalış kriterleri bakımından ilgi çeken dalış merkezleri arasında gelmektedir. Üç Adaların denizi temiz ve berraktır. Bu bölge, Akdeniz Fokları ve daha birçok deniz canlısı için üreme ve yaşama yeridir. Tekirova’da bulunan Eko Park, bitki ve hayvan dokusu çeşitliliği ile görülmeye değer ender alternatif turizm bölgelerindendir. Bitki ve havyan dokusunu yan yana barındıran dünyanın ilk ve tek ekolojik parkı unvanına sahip olan Eko Park, bugün binlerce turisti ağırlamaktadır. Bölge, Dünyaca tanınan antik kentlerin Tekirova sınırları içerisinde olması, doğa güzelliği, kumsalları, koyları, Üç Adaları, Eko Parkı ve tarihi “Likya Yolu” ile cazibesini her geçen gün arttırmaktadır. Aynı zamanda havada, karada ve denizde turizmin yapıldığı benzersiz bir turizm merkezi konumundadır. Tahtalı Dağı kayak merkezi ile denizden çıkıp Tahtalı Dağı’nın doruklarında serinlemenin veya Tahtalı Dağı’nda kayak yapıp Phaselis Antik Kenti’nde yüzmenin keyfini çıkarmak Tekirova’da mümkündür. Tekirova, zengin tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında, bu alternatif turizm alanlarıyla ve yeni yatırımları ile dünya turizminin göz bebeği olma yolunda hızla ilerlemektedir. Tüm bunların yanı sıra spor turizmi adına da ciddi çalışmalar yapılan Tekirova, ilki geçen yıl yapılan ve büyük ilgi gören OLYMPOS MARATONU’na da ev sahipliği yapmaktadır. Yüzlerce farklı ülkeden sporcunun katıldığı ve pek çok ülke basın temsilcisinin ilgi gösterdiği maratonun sürdürülebilir olması için çalışmalar tüm hızıyla sürdürülmektedir.

Bölgenin turizm kazanımları için çalışmalar yapan ve Tekirova’nın geleceğini garanti altına almaya çabalayan Tekirova Belediye Başkanı Yusuf ÜRAS, 2015 yılında tamamlanacak yatırımla bölgenin sağlık turizmi adına önemli bir merkeze ev sahipliği yapacağının müjdesini veriyor. 82 dönümlük bir alana 200 milyon dolarlık dev bir ‘Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ kurulacağını belirten ÜRAS,  Dünyada çok yeni olan bu projenin Türkiye’de de ilk ve tek oluşuyla öne çıktığını vurguluyor. 800 yatak kapasitesine sahip olacak, yaklaşık 600 kişilik istihdam yaratacak bu dev tesisin yakında hizmete girmesi planlanıyor.

Ateşin Hiç Sönmediği Yer: Yanartaş

Milli park olması sebebiyle koruma altında olan Çıralı, büyük turizm katliamlarından kurtulmuş ve sedir ormanları ile deniz eşliğinde doğallığını koruyabilmektedir. Olympos Beydağları Milli Parkı sınırları içinde yer alan Çıralı, üç kilometrelik kumsalın oluşturduğu sahil şeridinde koruma altındaki Caretta Caretta’ların üreme alanıdır. Kumsal, denizden itibaren yumuşak bir eğimle yükselmektedir. Genel olarak, ince taneli yüksek kaliteli kum yapısına sahiptir. Kuzeyinde sadece kış aylarında akan bir dere yatağı bulunmaktadır. Güney ucunda ise, Antik Olympos Kenti’nin içinden geçerek gelen dere denize ulaşmaktadır. Ulupınar Deresi ve Kanyonu, Likya Yolu, Olympos, Yanartaş’la birlikte, sedir ormanları, yaylaları ile birinci ve ikinci dereceden doğal ve tarihi sit alanıdır. Koruma statüleri sayesinde, yakınlardaki benzer alanlarda oluşan büyük çaplı turizm tesisleri ve yapılaşmadan uzak kalmıştır. Çıralı ’da doğal yapıyı bozmadan yapılmış çok sayıda ağaç evlerde konaklama ve restoran hizmetleri verilmektedir. Hemen yanı başında bulunan ve Yunan mitolojisindeki adıyla Tanrılar Dağı Olympos ve Yanartaş’ta hiç sönmeyen ateşiyle büyük ilgi gören bu şirin turizm köyündeki ağaç evler, bugüne kadar çok sayıda dünyaca ünlü ismi de misafir etmiştir. Tamamı arkeolojik ve doğal sit alanı olarak koruma altında olan Olympos, denize açılan ve ortasından Akçay Deresi’nin aktığı bir vadi içine kuruludur. Sahip olduğu tarihsel değerleri, 3 bin 200 metre uzunluğundaki sahili, endemik bitkileri, Caretta Caretta’ları, tüm sportif etkinliklere olanak veren muhteşem doğası ve pansiyon olarak kullanılan meşhur ağaç evleri ile dünyaca ünlüdür.

Kemer başta olmak üzere; Göynük, Adrasan, Çamyuva ve Beldibi’ne pek çok yatırım, proje, etkinlik, organizasyon kazandıran Başkan ÜRAS, çalışkanlığı ve hizmet odaklı iş anlayışıyla bölgesinde çok seviliyor, takdir ediliyor. MOBESE, Derin Deniz Deşarjı gibi devasa yatırımları Kemer’e kazandıran Başkan ÜRAS, çok yakında dev bir sağlık yatırımını da bölgeye kazandırmaya hazırlanıyor. Bölgenin genç, eğitimli ve dinamik başkanı, Kemer ve bölgesinin geleceğini garanti altına almaya çabalayan kişi olarak öne çıkıyor. Yusuf ÜRAS bu yönüyle Kemer Bölgesinin en sevilen başkanları arasında geliyor. Kemer turizmine katkı sağlayan pek çok ulusal ve uluslararası etkinliği bölgeye kazandıran Yusuf ÜRAS, Kemer ve Kemerlilerin ekonomisine katma değer sağlayacak pek çok projeye de imza atmış bir isim. Hizmet odaklı başkanlık anlayışının bir ürünü olarak kişisel gelişime de son derece önem veren Yusuf ÜRAS yoğun iş temposuna rağmen dalış yapan, yamaç paraşütüyle uçan ve her sabah düzenli spor yapan bir kişi portresi de çiziyor. Bunun yanı sıra İngilizce öğrenen Yusuf ÜRAS’ın Amerikan Preston Üniversitesi İşletme Bölümü’ne verdiği bitirme tezinin yanı sıra “Hayat Bir Seçimdir Seçimler Kazanmak İçindir” adlı kitabı da çok yakında kitapçılarda yerini alacak. Şu an 46 yaşında olan Yusuf ÜRAS bölgesinin en genç başkanları arasında yer alıyor. 21 yaşından itibaren başladığı siyaset hayatında ‘yenilgi’ yüzü görmeyen ÜRAS, girdiği her seçimi kazanan bir başkan portresi de çiziyor. Evli, Yunus ve Ata Mustafa Kemal adında 2 erkek evlat sahibi olan Başkan ÜRAS, yoğun iş temposuna rağmen ailesine de zaman ayırmayı ilke edinmiş bir isim olarak biliniyor. Bu kadar yoğun tempoya rağmen ailesine zaman ayırmaktan geri kalmadığını özellikle vurgulayan Yusuf ÜRAS, “ Ailem benim için çok önemli, onların yanında kendimi mutlu, güvenli ve huzurlu hissediyorum, bu nedenle iş-aile dengesini elimden geldiğince kurmaya çalışsam da iş ağır basıyor” diyor.

Güney Antalya Turizm Gelişim Projesi’nin devamı olan GATAB; Kemer, Göynük, Çamyuva, Tekirova ve Adrasan gibi Güney Antalya bölgesinin turizm merkezlerinin tüm altyapı ve tanıtım görevini üstlenmektedir. Temel görev ve sorumlulukları arasında olan hizmet bölgesinin tüm altyapı (içme ve kullanma suyu, kanalizasyon ve artıma tesisleri, çöp toplama ve geri dönüşüm tesisi ile zararlılarla mücadele hizmetleri) ve tanıtım görevi GATAB tarafından yapılmaktadır.Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kurulan ve 2005 yılındaki “birlikler yasası” sonrası başkanlarını seçimle belirlemeye başlayan GATAB, bu tarihten beri 3 dönemdir başkanlığını yürüten Yusuf ÜRAS’la bambaşka bir kimliğe bürünmüştür. Belediyelerin birleştirilmesiyle Kemer’in tek belediyeye dönüşecek olması bölgede rekabeti iyiden iyiye arttırsa da Yusuf ÜRAS, hazırlıklarına ve hedefine yıllar öncesinden konsantre olmuş bir isimdir. Yusuf Bey’le belli bir zaman geçirip hele ki Kemer’in sokaklarında birlikte yürüdüğünüzde zaten siz de o enerjiyi alıyorsunuz. Sürekli Kemer için neler yapabilirim sorusunun cevabını arayan ÜRAS’a bölge insanının ilgisi de çok yüksek. Zaten GATAB bölgenin can simidi konumunda. Zira ÜRAS, GATAB’la bölgenin tüm ihtiyaçlarına derman oluyor, çözüm üretiyor. Zaten bölge insanının ağzında hep şu cümle var: “Sorun varsa GATAB çözer”… GATAB bu tür altyapı ağırlıklı işlerin yanı sıra tüm bölgenin tanıtımını da üstlenmiş bir birlik. Gerek ulusal gerekse uluslararası arenada Kemer ve Bölgesi’nin tanıtımını yapan GATAB, uluslararası turizm fuarları başta olmak üzere pek çok önemli tanıtım faaliyetine imza atıyor.

Kemer ve bölgesinin turizm çeşitliliğinin iyi bir master plan dahilinde geliştirilmesi gerektiğini söyleyen ÜRAS, Kemer’in en büyük eksikliğinin AK Partili Belediyecilik ve hizmet anlayışından mahrum oluşuna vurgu yapıyor. Aynı zamanda bölgenin AK Partili tek beldesi olan Tekirova’nın belediye başkanı olan Yusuf ÜRAS, Tekirova’nın alt-üst yapısı, sorunsuz çevre düzenlemesi ve alternatif turizm çeşitlemeleriyle bugün kıskanılan bir turizm kenti olduğuna dikkat çekiyor. 2005 yılından beri GATAB’la tüm bölgeye ( Beldibi’nden Tekirova’ya) AK Parti belediyecilik anlayışını verdikleri hizmetlerle buluşturmaya çalıştıklarını ifade eden Başkan ÜRAS, bölgenin birleşerek Kemer adını almasının da faydalı olacağı görüşünde. ÜRAS: “ Bugün Kemer 30 yıllık bir belediyeyken Tekirova’mız bölgenin en genç belediyesi. Sadece 15 yıllık belediye geçmişi olan Tekirova’nın bugün altyapı sorunu, yol sorunu bulunmuyor. Tüm bunları biz el biriliği ile çözdük. Bölgenin örnek ve model alınan bir beldesi olduğumuz için çok gururluyuz. AK Parti’nin belediyecilik anlayışını biz Tekirova’da başardık. Güney Antalya’nın incisi konumundaki Kemer’in de bu gelişimden yararlanması gerektiğine inanıyoruz. Biz GATAB’la partimizin hizmet anlayışını vatandaşımıza aktarıyoruz, buluşturuyoruz. Zaten bölge halkının da GATAB’ın faaliyetlerinden yüzde 90’lara varan memnuniyeti var. Ancak yine de bölgede farklı siyasi partilere ait belediyeler olduğundan hizmet verimliliği ve kalitesini engellemeye çalışıyorlar. Bizler ne kadar iyi niyetli çalışsak ve hizmet üretmeye yönelsek de bu belediyelerin engellemeleriyle karşılaşmıyor değiliz. Kemer turizmine fayda sağlaması için turistlerin beklentileri, turizmcilerin görüşleri alınarak bölgemize modern WC’ler, duşlar, kültürümüzü ve tarihimizi yansıtan otantik çeşmeler yapmak istedik. Bunları yapmamız için Bölgedeki belediyelerden yer ve izin istedik. Lakin bize bununla alakalı ne yer gösterildi ne de izin verildi. En basit engelleme bu. Bu da Kemer’e kaybettiriyor, turizme kaybettiriyor, ülkemize kaybettiriyor, Kemerliye zarar veriyor, ekonomimize zarar veriyor. Yerel seçimlerden sonra bu sıkıntılar ortadan kalkacak. Çünkü, kendi belediyem olan Tekirova’da dahil olmak üzere bölge belediyeleri kapanacak ve Kemer’e katılcak. Bu birleşmenin bölgeye büyük bir yarar getireceğine inanıyorum. GATAB gibi tüm Kemer Bölgesine hizmet veren dev bir kurumun başkanlığını yürüttüğüm süreç boyunca, Bölgenin daha iyi ve daha hızlı hizmet alabilmesi adına tüm Belediyelerin birleşerek büyükşehir gibi tek Belediyecilik sitemine geçilmesinin gerekliliğini çok önceden dile getirmiştim. Şükür ki, yerel seçimle birlikte bu birleşme gerçekleşecek ve kazanan Kemer olacak. Çünkü Kemer, Dünya turizminden daha fazla pay alması gereken çok önemli bir ilçe. Şu an atıl durumda olan değerlerin tekrar güçlü bir şekilde işlenerek aktif hale getirilmesi gerekiyor. İnanıyorum ki Kemer bu şekilde Marka haline gelecek ve herkes tarafından tanınan, aranan bir ilçe olacak.”

 KEMER’de Gelişim ve Değişim GATAB’la Başladı

 • GATAB sayesinde Kemer ve bölgesi MOBESE’li yaşamla tanıştı.

• Ulusal ve uluslararası pek çok etkinlik bölgeye kazandırıldı.

• Bölgenin tanıtımı yılın 365 günü aralıksız yapıldı.

• Deniz temizliği ve çevre açısından oldukça önem tanıyan Derin Deniz Deşarj Hattı bölgeye kazandırıldı.

• Bölge turizminin uzaması ve nitelikli turist sayısının artması adına yoğun çalışmalara imza attı.

• Üç Adalar bölgesini dalış turizmine kazandırdı. Dalış turizmine hizmet amacıyla SG 120 botunu törenle denize daldırıldı. Yakın zamanda da Kıbrıs Barış Harekâtı’nda kullanılan bir kargo uçağını yine dalış turizmine destek olmak için daldırılacak.

• Turizm Üst Kurulunu Kemer ve Bölgesi’ne Kazandırdı

• İngilizce KEMER Şarkısı Hazırlatıldı, Rusçası Yolda.

• Yurt Dışında Workshop ( tanıtım gecesi) düzenledi.

• Altyapı Yatırımlarıyla Musluklardan Güvenle Su İçilmesini Sağladı.

• 21 Ekim tarihinde ikincisi gerçekleşecek OLYMPOS MARATONU’nuyla spor turizmine önemli bir katkı sağladı.

• Kompost Tesisi’ni Verimli Hale Getirdi

• 814 11 11 ALO GATAB Hattı ile Sorunlara Anında Çözüm Sunuyor

• Yurt Dışından Medya Temsilcileri Getirdi, Bölgenin Tanıtımı Yaptı.

• Bölge Halkına, Turizmciye ve öğrencilere düzenli eğitimler veriyor

• Okullar Hayat Olsun Projesiyle, Bölgenin eğitim kurumlarına ve öğrencilere destek oluyor.

 Yakın Zamanda GATAB’ın Bölgeye Kazandıracağı Projeler

Turizm Danışma Ofisleri Geliyor…

Turistlerin özellikle çarşı içinde sağlıklı iletişim kurmaları amacıyla “Tourism Information Office” yani Turizm Danışma Ofisleri’nin kurulması için hazırlıklar yapılıyor.

Çamyuva-Kiriş Arasına Asma Köprü…

Turizmciler başta olmak üzere çevre esnafı ve turistlerin beklentileri doğrultusunda Çamyuva-Kiriş arası asma köprü yapımı da GATAB’ın gündeminde.

Benzeri Londra’da Olan Tuvaletler…

Yine turistlerin ve esnafın özel istek ve beklentisi doğrultusunda benzeri Londra’da bulunan ve merkezi noktalarda turistlere yönelik özel tuvalet yapımı planlanıyor.

Özel Çeşmeler Kemer’i Süsleyecek…

Ayrıca Avrupa’nın önemli başkentlerinde simge olmuş tarzda özel çeşmelerin de Kemer Bölgesi’ne kazandırılması ve bu çeşmelerin bir turizm simgesi haline dönüştürülmesi gündeme alındı.

Kısacası; Yusuf ÜRAS ve onun başkanlığındaki GATAB; Kemer ve bölgesinin geleceğini garanti altına almak için var gücüyle çalışıyor. Hizmet odaklı iş anlayışla Kemer ve Kemerlilerin ekonomisine katma değer sağlayacak pek çok proje kazandıran ve kazandırma gayreti içinde olan Yusuf ÜRAS, özellikle GATAB ile Bölgesinin büyükşehir belediyesi gibi çalışıyor.

 

Yazar : TR'de MARKA

Facebookda Paylaş

Diğer Tanıtım Konuları