Fenerium 1 2

minoxidil

minoxidil

abortion pill over the counter in usa

usa buy abortion pill blog.cr-inside.org

venlafaxine alcohol hangover

venlafaxine alcohol link

buy abortion pill

buy abortion pill online reviews click here

Fenerium

Fenerium’a adım attığınız andan itibaren sizi kaplayan bir büyünün içine giriyorsunuz. Öyle ki Türkiye’de birçok taraftar store olmasına rağmen tüm atmosferiyle Fenerium sizi içine çekiyor. Çünkü Fenerium bir taraftar storedan çok daha fazlası…

Mağazaya girdiğiniz zaman sizi ilk olarak formalar karşılıyor elbette ki ancak biraz dolaşmaya başladığınızda Fenerium’un siz taraftarlarına çok daha fazlasını sunduğunu görüyorsunuz. Alışveriş yapmaya gelen taraftarlar formalardan ziyade günlük giyebilecekleri gömleklere, tişörtlere, eşofmanlara yöneliyorlar. Bunun nedeni basit bu Fenerium’un ürün çeşitliliğinin başarısı.

Fenerbahçe Spor Kulübü 2010-2011 sezonunda birbirinden önemli başarıların altına imza attı. Ki bunlardan en önemlisi, bir spor kulübü olmanın hakkını veren 5 takımıyla 5 büyük galibiyet kazanmış olması. Fenerium’ da tüm taraftar mağazaları gibi 2008 yılında takımına mali kaynak sağlamak amacıyla kurulmuş. Bugün 8000 m2 yi bulan mağazalar zinciri haline gelmiştir. Bu yalnızca Türkiye’de değil dünyada elde edilmiş önemli bir başarı. Daha fazla detay almak için Fenerium’un kapısını çaldık ve bizi Fenerium Reklam ve Halkla ilişkiler Müdürü Seda Pars karşıladı Pazarlama Müdürü Tezcan ŞAYLI, Art Direktör Zeynep BALABAN, Seda PARS ve Fenerium Genel Müdürü Aydın KİRMAN ile merkez ofiste keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

AYDIN KİRMAN- FENERIUM GENEL MÜDÜRÜ

Bir markayı sürdürebilmek, marka olmaktan çok daha meşakkatli ve uzun bir süreçtir. Pek çok taraftar store’un aksine Fenerium bu bağlamda kendini kanıtlamış farklı bir imajı simgeliyor. Bize biraz Fenerium’un marka imajından bahsedebilir misiniz?

Fenerbahçe Spor Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. spor ürünleri sektörünün lider ve güvenilir kuruluşu olarak Fenerbahçe Spor Kulübüne ve büyük taraftarına üstün nitelikli ürünler sunan bir dünya markası olma hedefiyle yoluna devam etmektedir.

Fenerium’ un marka kimliği lider, yaratıcı, sportif, güçlü ve güvenilir şeklinde tanımlanabilir. Kullanmakta olduğu, Fenerbahçe Spor Kulübü logosu içerisinde de yer alan, kuvvet ve kudretin simgesi meşe palamudu yaprağı da bu kimliği yansıtan bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Fenerium her şeyden önce sizin de ifade ettiğiniz gibi bir marka. Fenerbahçe Spor Kulübü’ nün profesyonel futbol takımının maç malzemesi sponsoru Adidas, antrenman ve kamp malzeme sponsoru ise Fenerium’ dur. Kulübümüz çatısı altında yer alan tüm amatör branşların hem forma hem de malzeme sponsoruyuz.

Bunun dışında taraftarlarımıza Fenerium mağazalarımızda sadece ürün değil bir yaşam tarzı sunuyoruz, bu bağlamda da özellikle son senelerde koleksiyon çeşitliliği anlamında önemli bir aşama kaydettiğimize inanıyoruz. Fenerium özellikle son 1,5 yılı kapsayan süreç içerisinde Fenerbahçe taraftarlarına günlük yaşamlarının her evresinde, yılın 365 günü, günün 24 saati boyunca kullanabilecekleri ürünleri sunma vaadiyle de çalışmalarını sürdürüyor.

Mevcut yaz koleksiyonumuz dâhilinde 5 ana segmentimiz mevcut. Bunlar tribün, kolej, aktif, trend ve club. Tribün segmenti içerisinde taraftarlarımızın özellikle maç günleri giymeyi tercih edecekleri Fenerbahçe isim ve logosunun ön plana çıkartıldığı ürünler yer alıyor. Diğer gruplar ise taraftarlarımızın yukarıda da ifade ettiğimiz gibi günün 24 saati boyunca kullanabilecekleri ürünleri kapsıyor. Örneğin “aktif” segmenti içerisinde hava alan polyester ürünler taraftarlarımızın spor yaparken kullanabilmeleri amacıyla üretildi veya “club” segmenti içerisinde yer alan gömleklerimiz, pololarımız, trikolarımız günlük yaşam içerisinde Fenerbahçe ve moda kavramlarını bir araya getiren bir yapıyı ortaya koyması adına tasarlandı.

Fenerium sadece Fenerbahçe taraftarlarının değil, başka takım taraftarlarının da alışveriş yapabileceği bir mağaza olma yolunda hızla ilerliyor. Markanın ileriki yıllar için belirlediği hedefler nelerdir?

Taraftarların temel beklentisi kendilerine kaliteli ürünlerin uygun fiyatla sunulması ve buna paralel ürün çeşitliliği. Fenerium bu konuda kuruluşundan bu yana önemli aşamalar kaydetmenin haklı gururunu yaşıyor. Şu an Fenerium 4500’ü aşın ürün çeşidi ile Fenerbahçe taraftarlarına hizmet veriyor, yılda ortalama 2 milyon parça ürün satılıyor.

Özellikle günlük yaşama yönelik olarak tasarlanan Fenerium Club koleksiyonu dâhilinde birbirinden şık gömlekler, trikolar ve pololar dikkat çekiyor. Ürünlerin üzerinde doğrudan Fenerbahçe’ nin 6 renk logosu yerine Fenerium’ un da logo olarak benimsediği palamut dalı kullanılıyor. Bunun yanı sıra trend koleksiyonu dahilinde sezonun moda, renk ve tasarım detaylarını üzerinde taşıyan, Fenerbahçe teması ile harmanlanmış ürünlere ulaşmak da mümkün.

Fenerium bünyesindeki kreatif departman içerisinde daha önce bu sektörde büyük markalarda çalışmış, oldukça deneyimli bir ekip bulunuyor. Güncel trendleri takip edebilmek adına uluslararası fuarlardan ve moda yayınlarından faydalanılıyor. Aslında ekibimizde modayı takip etmekten çok modayı yaratma hedefiyle yola çıkan profesyoneller mevcut. Ürün tasarımları da bu paralelde güncel trendlerin Fenerbahçe değerleri ve taraftarlarının istekleriyle harmanlanmasıyla ortaya çıkıyor.

İleriye yönelik olarak en temel hedefimiz Fenerium’ u güçlü bir spor + moda markası haline getirmek.

 

TEZCAN ŞAYLI- FENERIUM PAZARLAMA MÜDÜRÜ

Bir taraftar store’un satış yüzdesi, takımın kazandığı başarılarla doğru orantılıdır. Ancak Fenerium’un bu istatistiklerin biraz dışında kalan bir tablo çizdiğini söylersek yanlış olmaz sanırım, çünkü Fenerium her daim iyi satış grafikleri yakalamayı başaran bir mağaza. Bu satış başarısını neye bağlayabiliriz? Bu konuda birkaç hususun ön plana çıktığını söylemek mümkün. Bunlar içerisinde en önemlisi taraftarımızın lisanslı ürün kullanımına yönelik olarak sahip oldukları bilinç.

 

Spor kulübüne özel olarak tasarlanmış ürünlerin tüketicilerin taraftarı olduğu spor kulübüne olan sadakatini ciddi anlamda arttırdığı tartışmasız bir gerçek. Bu anlamda ne kadar fazla çeşit ve kaliteli ürünü taraftarlarınıza sunabilirseniz başarınızda o ölçüde artıyor. İnsanlar maçlara gelirken bir yandan gönül verdikleri kulübün lisanslı ürünlerini üzerlerinde taşımanın haklı gururunu, bir yandan da kulüplerine vermiş oldukları maddi desteğin mutluluğunu yaşıyorlar.

 

Günümüzde her ne kadar taraftarlık kavramı sadece başarıya endeksli olmasa da kulübün elde ettiği şampiyonlukların / başarıların taraftarlar üzerinde yarattığı coşku doğal olarak ürün satışlarına da yansıyor. Yine de Fenerium sizinde ifade ettiğiniz gibi Fenerbahçe Spor Kulübünün başarılarından bağımsız olarak satışlarını arttırabilmek adına elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Gündelik hayata yönelik olarak üretilen, farklı renk ve tasarım detayları ile palamut dalı logosunun kullanıldığı gömlekler, trikolar ve pololar bu konudaki en başarılı örneklerimiz.

ZEYNEP BALABAN- FENERIUM ART DİREKTÖR

 

 

Bayanlar futbola erkeklere oranla daha uzaktır. Bay taraftarlara forma, şapka, tişört gibi taraftar storelarda sık rastlanılan ürünleri tasarlamak bir mecburiyet. Peki, bayan taraftarları da Fenerium’a çekmek için ne gibi ayrıcalıklı ürünleri ön plana çıkarıyorsunuz?

 

Fenerbahçe’ nin bayan taraftarları, Fenerium mağazalarında her zaman kendilerine hitap edecek bir şeyler bulmuşlardır. Hatta bazı erkek modellerini o kadar çok beğeniyorlar ki, küçük bedenlerini kendilerine alıp maçlarda giyiyorlar. Bu, onlara özellikle maç günleri esleri ve çocuklarıyla bir örnek giyinme fırsatı da sağlıyor. Hatta bazen bu talep doğrultusunda ayni modelin bay, bayan ve çocuğunu yapıyoruz.

Ancak, özellikle son zamanlarda, bayan taraftarlarımız, hazırladığımız trend koleksiyonuna büyük ilgi gösteriyorlar. Bu temada, normalde diğer büyük markaların koleksiyonlarına hangi trendler etki ediyorsa, Fenerium ürünlerinde de aynı trendleri yakalayabiliyorsunuz. Bu da Fenerium markasının, trendi takip etmeyen, sadece spor ürünleri yapmakla yetinen bir marka olmadığının en önemli göstergesi. Bu şekilde bayanlarımız, günlük hayatlarında da, giydikleri Fenerium ürünlerinde modern ve günün modasına uygun, tarz sahibi hissedebiliyorlar.

 

Bunlar ne tip ürünler derseniz, günün modasına göre, taşlı, pul payetli tişörtler, tül ve örneğin dantelin süs olarak kullanıldığı aksesuar ve atletler. Kısacası kendilerini feminen olarak hissetmeye devam edecekleri çok geniş bir ürün yelpazesi. 

Bu arada, her sezon Fenerium olarak çıkartmayı gelenek haline getirdiğimiz "özel koleksiyon" konseptinde gelecek yaz "hamile tişörtleri" teması üzerinde çalışmayı düşünüyoruz.

 

SEDA PARS- FENERIUM REKLAM VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRÜ

 

Son dönemlerde sanal âlemde GS store ve Fenerium’un birleşmesi konusunda dedikodular dolaşıyor. Bu tip bir birleşme söz konusu olabilir mi?

Şu aşamada bu tip bir birleşme söz konusu değil. Buradaki ana konu Fenerium olarak bireysel mağazalarımızın olmadığı veya olmasının verimli olmayacağı noktalarda ortak satış noktaları açmaktı. Ki bunun örnekleri taraftar mağazası adı altında mevcut aslında. Yine de kulübe bağlı mağazacılık anlayışı içerisinde şu aşamada böyle bir planımız bulunmuyor.

 

 

 

 

 

 

 

Yazar : TR'de MARKA Röportaj

Facebookda Paylaş

Diğer Marka Konuları