Beyninize Bir Köpek Balığı Atın 5 2

imodium

imodium

buy naltrexone online canada

buy naltrexone

cheap abortion clinics in houston

cheap abortion clinics in houston teampaula.azurewebsites.net

abortion pill buy

can i buy the abortion pill over the counter

Beyninize Bir Köpek Balığı Atın

Başarılı bir işveren, iyi bir çalışan olmanın birkaç yolu olabilir; ancak başarılı olmanın ortak yolu zihninizi canlı tutacak metotlar geliştirmektir. Zihninizi canlı tutarak işinizin gerekliliklerini kusursuzca yerine getirebilir, böylece sizden beklenenleri tam ve güvenilir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Bu gün ne yapacaktım?

Özür dilerim, unuttum!

Bunu atlamış olmalıyım… Gibi bahane sözcüklerini hayatınızdan çıkartabilirsiniz.

Nasıl mı? Japonların geliştirdikleri “taze balık” yöntemi size ilham kaynağı olabilir. Japonlar taze balığı hep çok sevmişlerdir. Fakat Japon sahillerinde ihtiyacın tamamını karşılayacak kadar balık bulmak mümkün değildir. Talebi karşılayamayan balıkçılar, daha büyük tekneler yaptırıp, daha uzaklara açıldılar. Balık için açık denizlere gidildikçe, tutulan balıkların tazeliği de kaybolmaktaydı. 

Japonlar birkaç gün beklemiş balığı lezzetsiz buldular. Ürünleri satılmayan balıkçılar sorunu çözebilmek için teknelerine soğuk hava depoları kurdurdular. Böylece istedikleri kadar uzağa gidip, tuttukları balıkları da dondurulmuş olarak saklayabileceklerdi. Ancak, Japon halkı taze ile donmuş balık arasındaki lezzet farkını anlayabiliyor ve donmuş balıklara fazla para ödemek istemiyorlardı.

Balıkçılar bu durumu çözebilmek için teknelerine balık havuzları yaptırdılar. Balıklar havuz içerisinde sıkışacaklar, birbirlerine çarpa çarpa biraz da sersemleyecekler ama yine de canlı kalabileceklerdi.

Hareketsiz, uyuşmuş vaziyette günlerce yol gelen balıklar; canlı, diri, hareketli, taze balık lezzetinde değildi.

Balıkçılar Japonya'ya nasıl taze ve lezzetli balığı getirebileceklerdi? Çözüm aslında basittir. 1950'lerde L.Ron Hubbart'in gözlemlediği üzere "İnsanoğlu ancak hırs iddiası içinde bulunursa

anormal çabalar sarf eder." Problemin çözümü ne kadar karmaşıksa çözüme ulaşmak o kadar heyecanlı olacaktır. Enerjinizi yüksek tutmak için bir tetikleyiciye ihtiyaç duyarsınız.

Japonlar, balıkları yine teknelerindeki akvaryumlarda tuttular, ancak içine küçük bir de köpekbalığı attılar. Balıkların bazıları köpekbalığı tarafından yutuldu ama geride kalanlar son derece hareketli ve taze kaldılar.

Problemlerden uzaklaşmak yerine dâhil olmak, çabalamak ve sorunların üstüne gitmek gerekir. Probleminiz çok ve çeşitli olabilir. Ümitsiz olmayın. Onları tanıyın, organize edin, kararlı olun, daha çok

bilgi ve yardım desteği ile onlarla savaşın. Beyninize bir köpekbalığı atın ve yapabileceklerinizi görün…

Yazar :

Facebookda Paylaş

Diğer Tema Dışı Konuları