Neden Lovemark Olduk? 1 6

xalatan

xalatan

low dose naloxone vs naltrexone

naloxone compared to naltrexone shellware.com

cialis online

cialis 5 mg generico link

Neden Lovemark Olduk?

Herkesin aşk gibi duygusal bir bağla bağlandığı kendini ait hissettiği bir ve ya birkaç marka kesin vardır. Hani o çok sevdiğiniz markanın çıkardığı bütün ürünler hoşunuza gider, alışveriş yapacağınızda aklınızda hep orası vardır ya, yeterli paranız olmadığı zamanlarda bile paranızı biriktirip alışveriş yapmaya gittiğiniz yer...  Bilirsiniz aynı ürünü başka markalarda satıyor, aynı kahveyi belki her yerde içebilirsiniz, hatta o çok beğendiğiniz motosikleti de üreten markalar var ama siz illa kendi sevdiğiniz marka olsun istiyorsanız o marka sizin Lovemark’ınız olmuş demektir. Marka hayatınıza bir şeyler katmayı başarabilmiş, kalbinizi fethetmiş sizi kendine bağlayabilmiştir. 

Lovemark olmak isteyen markalar ne yaptı? Öncelikle müşterileriyle klasik bir alışveriş ilişkisi kurmadılar. Amaçları sadece ürünü ön planda tutmak olmadı. Bu markalar müşterilerine ürün satmanın ötesinde bir hayat tarzı, kalite ve prestij sundular. Onlara değer yarattılar. Müşterilerini kendi düzenledikleri organizasyonlara dahil ettiler, onlar için özel kulüpler kurdular, müşterileriyle aralarındaki bağı güçlendirmek amacıyla ellerinden geleni yaptılar. Veritabanları hep geniş tuttular aslında geniş tutmanın ötesinde veritabanının nasıl kullanılması gerektiğini iyi biliyorlardı… Özel günlerde gönderdikleri mesajlarla ya da ufak hediyelerle her zaman yanınızdayız mesajını gayet net hissettirdiler bize. Sonra bir bakmışız Lovemark’ımız olmuş marka, ondan vazgeçemiyoruz.

Issız bir adaya düşseniz yanınıza alacağınız 3 şey nedir? Diye sorsalar o üç şeyden en az biri kesinlikle en sevdiğiniz markanın bir ürünü olur buna eminim. Lovemark farkında olmadan hayatla iç içe geçmiştir, alışkanlıklarımız gibi -olmazsa olmaz gibi-.

Lovemark olmak kolay değildir tabi ki… İlk adım tüketiciyle duygusal bağ kurmayı başarabilmek, sonra o duygusal bağı aşka dönüştürmek ve tüketiciyi müşteri haline getirebilmek. Doğru iletişimle bunları başarabilen markalar müşterisinin biricik Lovemarkı’ı olmuş demektir…

Peki, bir ajans Lovemark olur mu? Bizde müşterilerimizin Lovemark’ı olabilmek için onlarla aramızda bir aşk başlattık, onların Lovemark’ı olduk ve adımızı Lovemark Reklam Ajansı olarak değiştirdik. Sizinde Lovemark’ınız olmak dileğiyle.

Yazar : Nasuhi Öztürk

Facebookda Paylaş

Diğer Marka Konuları