Ankara Alışveriş Festivali 2 6

buy abortion pill

abortion pill iydk.com

duloxetine side effects weight

duloxetine and alcohol withdrawal link

kefloridina 500mg

kefloridina forte 500 mg galysoft.es

ANKARA SHOPPİNG FEST (8 Haziran-1 Temmuz) 

Ankara’yı “Marka Kent” haline getirmeyi hedefleyen Ankara Shopping Fest, “Alışverişin başkenti” sloganıyla 8 Haziran-1 Temmuz 2012 tarihleri arasında düzenlendi. Ankara Shopping Fest ile Alışverişin kalbi Ankara’da attı. Ankara alışverişinde başkenti oldu.Başkent’te 24 günde 45 noktada 5 bini aşkın etkinlik, 300 özel gösteri, 28 konser, 6 kortej düzenlendi, 22 araba çekilişi yapıldı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Ankara Valiliği, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) ortaklaşa düzenlediği Ankara Alışveriş Festivali’nin ana sponsorluğunu Anadolu Jet ve Halk bank, araç sponsorluğunu ise Fiat üstlendi. Festivalin moderatörlüğü ATO tarafından yürütüldü.

Ankara Alışveriş Festivali’nin tanıtım yüzü “Tüm zamanların en iyi yüzü” olarak tanımlanan Hollandalı top model Doutzen Kroes oldu. Kroes festivalin yurtdışı ve yurtiçi tanıtımlarında etkin şekilde yer alarak alışveriş festivalini en iyi şekilde tanıttı.

8 Haziran’da başlayan festivalde 24 gün boyunca perakendeciler yüksek indirim oranlarıyla kampanyalar düzenledi. Ankara Festival boyunca alışverişin merkezine haline geldi. Ayrıca Ankara Alışveriş Festivali sırasında sadece indirimlere değil, eğlence, kültür ve sanat etkinliklerine, sanatçı ve yazarlara da ev sahipliği yaptı. Festivalde hafta sonlarında AVM’ler ve cadde mağazaları gece geç saatlere kadar açık kaldı. Ankara karnaval alanına döndü. 8 Haziran 1 Temmuz tarihleri arasında oteller, 2 gece konaklamaya 1 gece bedava oda verdi, Anadolu Jet belli ise belli bir miktar alışverişin üzerindeki harcamalara bedava bilet desteği verdi. TCDD’de Ankara’da gerçekleştirilen her 200TL ‘lık harcamaya dönüş biletinde yüzde 50 indirim uyguladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Müze Kart promosyonu ve kültür etkinlikleri ile destek verdiği festivalde ilçe belediyelerinin düzenlediği özel etkinlikler karnavala renk kattı.

Ankaralılar festival boyunca cadde ve sokaklarda sürpriz danslar, akrobat basketçiler, tahta bacak gösteriler, Donan Heykeller, Varyete Gurubu, Kaya Adamlar, jonklör,  futbol şovları, Kukla Otobüsü, Örümcek Adamlar, Max Şov, Büyük Şef Şovu, Şef 8 Unutulan Lezzetler, Rus Ateş Şov, Çin Akrobasi Grubu, tırmanma grubu,  Beyaz Melekler Şovu, Jerome Murat Şov,  Duvar boyama  ile kent ve üniversite orkestralarının müzik ziyafetleri ile karşılaştı. Süheyl-Behzat kardeşler de çeşitli yarışmalarla festivale neşe kattı.

Ankara’da, festival boyunca caddeler ışıklarla süslendi. Kızılay, Ulus, Çankaya, Bahçelievler, İzmir Caddesi, Sakarya Caddesi başta olmak seçilen birçok cadde 24 gün boyunca ışıl ışıl parladı.

Ankara Alışveriş Festivali, Lefkoşa, Tahran, Nahçivan, Batum, Moskova, Stockholm, Kopenhag, Londra, Amsterdam, Düsseldorf, Köln, Frankfurt, Viyana, Brüksel başta olmak üzere dünyanın önemli merkezlerinde tanıtıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü’nün çalışmasıyla bazı şehirlerde Ankara Sopping Fest afişleri billboardlarda sergilendi. 

Yazar : TR'de MARKA Röportaj

Facebookda Paylaş

Diğer Tanıtım Konuları