Kutu Deyip Geçmeyin! 6 5

cleocin

cleocin open

plavix

plavix flemzz.dk

prednisolon

prednisolon 25 mg

alcohol and sertraline 50 mg

sertraline withdrawal charamin.jp

 

Kutu Deyip Geçmeyin!

Oluklu mukavva kutular, en yaygın kullanıma sahip ambalaj malzemesidir. Lineer denilen iki dış kağıt ve ondüle denilen bir ara kağıttan oluşurlar. Oluklu mukavvadan üretilen, içindeki ürünü koruyan, taşıyan ve satılmasına yardımcı olan ambalajlardır. Dış ambalaj olarak adlandırılan oluklu mukavva kutular; dağıtım sistemlerinde deniz ve hava taşımacılığına uygun ambalajlardır. Özel gereksinimlere uygun olacak şekilde kaplama kullanılarak da üretilirler. 

Oluklu mukavva kutular, içlerine konulan ürünü korumadaki üstünlüklerinin yanı sıra üzerlerine baskı yapılabilmeleri ve hafif oluşları nedeniyle değişik amaçlarla kullanılır. Oluklu mukavva kutular; kullanım alanlarına bağlı olarak iki ana gruba ayrılır. Buna son yıllarda oluklu mukavva kutuların marketlerde teşhir standı olarak kullanılması da örnek gösterilebilir. 

Oluklu mukavva, iç ve dış yüzde olukluda (ondülede) kullanılan kağıt cins ve ağırlıklarına göre, çeşitli tanımlamalarda ve gramajlarda üretilir. Oluklu mukavva kutular üretim şekline göre; yarıklı tip, geçmeli tip, katlamalı tip, sürgülü tip, bükülmez tip ve hazır yapıştırılmış oluklu mukavva kutular olmak üzere 6 gruba ayrılırlar.

 

Yazar :

Facebookda Paylaş

Diğer Ara Geçiş Konuları