Ford'u Anlayan İlk Kişi 6 5

anxiety causes

sertraline for anxiety

lexapro vs weed

lexapro and weed reddit purpledevilproductions.com

augmentin

augmentin prezzo open

ciproxin sciroppo

ciproxin click here

HENRY FORD 

Yeni mezun olan bir genç Ford firmasına iş başvurusunda bulunur. İş başvurusuyla yetinmeyen genç bir de Henry Ford’un sekreterinden kendisiyle görüşme talep eder. Sekreteri gencin talebini Henry Ford’un randevu defterine kaydeder. Genci uzun bekleyişi 2 ayın sonunda nihayete ermiştir. Henry Ford görüşme talebini kabul etmiştir.

Görüşme günü geldiğinde genç, şık bir takım elbise ile Henry Ford’un ofisinin önünde randevu saatini beklemektedir. Henry Ford odasından hızlı bir şekilde arabasına doğru yol alır. Genç de arkasından gider ve Henry Ford ile beraber arabaya binerler. Yol boyunca hiç konuşmazlar. Araç ünlü bir mağazanın önünde durur ve Ford mağazaya girer. Mağazada herkes Henry Ford a el pençe divandır kendisinin yanında ki gence de aynı ilgi gösterilmektedir. Bu şekilde hiç konuşmadan beş tane daha çok ünlü markaların mağazalarını gezmişlerdir. Arabaya binip ofise döndükleri sırada genç bütün cesaretini toplayıp Henry Ford’a “efendim ben sizinle iş görüşmek için gelmiştim fakat siz benimle hiç bir şey konuşmayıp mağaza gezdiniz.” der. Henry Ford bunun üzerine gencin yüzüne bakar ve “hiç bir şey anlamadın mı?” der. Ardından şoförüne aracı durdurtur ve genci ıssız bir yolun ortasında kendi başına bırakıp gider. Genç cebinde hiç parasız kalakalmıştır yolun ortasında. Öfkeli bir şekilde “bana bir mesaj vermek istedi ama ne” diye düşünür. Atladığı bir şey olup olmadığını anlamak için beraber gittikleri mağazalara tekrar gider. Mağazalara daha önce yanında Henry Ford ile gittiği bilindiğinden tekrar aynı ilgi ile karşılanır. Genç bu ilgi üzerine mağaza yetkilisiyle görüşmeyi talep eder ve yetkiliye ürünlerini pazarlamak istediğini söyler. Yetkili “elbette ki buyurun istediğiniz kadar ürünümüzü alıp pazarlayabilirsiniz” der. Genç Ford ile gittiği diğer mağazalara da uğrar ve aynı görüşmeyi gerçekleştirir. Hepsinden olumlu cevabını alır.

Genç zaman geçtikçe pazarlama alanında en iyi isimlerden biri olur. Henry Ford’a verdiği imkan için teşekkür etmesi gerektiğini düşünen genç randevu talep eder. Ford talebi kabul eder. Genç’e “arabamdan hiç bir şey konuşmadan indirdiğim ne ilk kişisiniz ne de son ama ne demek istediğimi anlayan ilk kişisiniz” der ve tebrik eder.

Yazar :

Facebookda Paylaş

Diğer Ara Geçiş Konuları