3A ve İsmet YILDIRIM 2 6

nifedipine princeps

acheter nifedipine

abortion pill online

abortion pill online

am i pregnant or fat quiz

am i pregnant quiz

amlodipin krka

amlodipin sandoz 5 mg redirect

gabapentin and pregnancy test

gabapentin and pregnancy read

3A ve İsmet YILDIRIM

Çukurova’nın nadide şehirlerinden Adana ilinde başlar 3A’nın hikayesi… İsmini de ilimizden esinlenerek koyduk... 3A, üç kardeşin kurduğu bir Adana firmasıdır.

1986 yılında ayakkabı ökçesi imal ederek başlayan üretim azmimiz, bizi bu noktalara getirdi. Yıldırım Ökçe olarak başladığımız üretim hayatımız, 2012 yılında 3A olarak devam ediyor.

1988-1989 yıllarında ürün yelpazemizi geliştirerek, mobilya imalatçılarının kullanımı için orman ürünleri satış ve pazarlamasına başladık. 1991 yılında daha profesyonel bir yapı amacı ile Yıldırım Kardeşler Orman Ürünleri Tic.San. Ve Paz. Ltd. Şti. adında ikinci firmamızı kurduk. Bir taraftan üretim, diğer yandan ise mobilya sektörüne satış-pazarlama anlamında hizmet verebilmek için, bir pazar araştırması başlattık. Bu araştırma sonuçları doğrultusunda şirket prensibimiz olarak kalite anlayışını vazgeçilmez kabul ettik. 1999 yılında İtalya-Mobilclan S.p.a (casa Italia) ahşap dolap kapaklarının Türkiye Distribütörlüğünü yapmaya başladık. 2000 yılında ise 3000 metrekarelik bir alanda Türkiye’nin ilk orman ürünleri yapı marketini kurduk.

Eş zamanlı olarak 10.000 metrekarelik bir alanda mobilya sektörüne entegre ürünler üreterek sektöre hizmet vermeye devam ettik bir yandan da hep üretici yapımızı koruduk. 2010 yılında ise Adana Hacı Organize Sanayi Bölgesi’nde 23.000 m2’lik firmamıza ait binamızda WPC Kompozit kapı kasası ve pervazı, WPC Deck üretim hattı ile Acrilux plaka üretim tesisini kurduk.

3A’nın artık gerek yurt içi pazarında gerekse yurt dışında daha hakim bir konumda yerini alması amacıyla, bayi ağı kurmaya karar verdik.Yurt içinde 30 adet, yurt dışında ise beş farklı ülkede bayilikler oluşturduk. Kaliteli ürün, kaliteli hizmet, kaliteli personel prensiplerini değişmez şirket prensibi olarak belirleyen 3A’nın bu yıl ki hedefi, yurt içinde bayi sayısını 80’e, yurt dışında ki bayi sayısını 20’ye çıkarmaktır. 30.000 adet plaka üretebilen tesisimizin kapasitesini de  2 yıl içinde 100.000 adet ürün üretebilen hale getirmek en büyük hedeflerimizden biridir.

3A hammaddesini birçok firma gibi Uzak doğudan değil, kalite anlayışından dolayı Avrupa’dan tedarik etmektedir. Yurt dışından hammadde temin ederek ülkemizde üretip, yine yurt dışına yarı mamul olarak ihracat yapan ender bir markadır 3A. Çok genç bir marka olmamıza rağmen, ürün gamımızdaki her ürünle, sektörümüze öncülük etmekteyiz. Türkiye de ilk defa Çizilmez Acrılux’ü, 3A olarak biz ürettik. 3A markası olarak, irdelenmesi gereken konulardan biride geniş Ar-Ge birimimizle her an yenilikler peşinde olmamızdır. Bu bağlamda önümüzdeki süreç zarfında Türkiye’nin en büyük yarı mamulcüsü olmayı hedefliyoruz. Üretimini yaptığımız ürün gamına bakılırsa, inşaat ve mobilya sektörünün vazgeçilmez tedarikçilerinden biri haline gelmiş durumdayız.

Kalite, hız, yenilik, profesyonellik, kurumsallık ve ürün gamımızla iyi bir çevreciyiz aynı zamanda… Yönetim, çalışan personel ve üretim gücü ile kendine güvenen bir markayız.

Ben sadece çalışanların ve inananların başaracağını düşüyorum ve bana göre kalite müşteri tarafından algılanır, firma tarafından dayatılamaz…

Sanırım başarımızın en büyük sırrı da burada gizlidir: Fark edilmek...

Tüm iş ortaklarımız ve çalışanlarımızla biz geniş bir aileyiz. Ve tüm ailemize sağlık, başarı ve uzun yıllar birliktelikler dilerim…

Yazar : TR'de MARKA Röportaj

Facebookda Paylaş

Diğer Tanıtım Konuları