Bu Taşlar Şifalı 5 7

abortion pill over the counter

planned parenthood abortion pill chrissully.co.uk

mixing lexapro and weed

mixing viagra and weed

xanax and weed for opiate withdrawal

xanax weed effects link

 

Bu Taşlar Şifalı

Kaplan Gözü: Güç ve cesaret taşı olan kaplan gözü; dayanıklılığınızı artırır ve engellere rağmen ilerleme isteği verir. İlişkide bulunduğuz insanlarla aranızda telepatik bir bağ kurmanızı sağlar. Duygusal bakımdan dengeleyicidir. İnatçılığı azaltır. Kaplan gözünün nazardan koruduğuna inanılır, korku ve heyecanı gidererek cesaret ve istekliliği artırır. Ağrıları gidermek amacıyla ağrıyan bölgenin üzerine konularak kullanılır. Mide bulanması, karın ağrısı, adale kasılmaları ve romatizmaya karşı faydalıdır. Sakinleştirici özelliği dolayısıyla, uyumaya yardım eder. Kalbi kuvvetlendirir.

Ametist Taşı: Göz hastalıklarına, alerjiye, baş ağrılarına ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelir. Negatif elektrik yükü taşıdığından dolayı; bedendeki fazla elektrik yükünü toplayarak beyin gücünü yükseltir. Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip dönüştürür. Uykusuzluk çekenlere iyi gelir. Eğer uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız, ametisti yatmadan bir süre önce elinizde tutun ve sonra yastığınızın altına koyarak yatın. Özelllikle düşman tavırlı insanların arasında bulunacağınız zaman bu taşı yanınızda bulundurun.

Apatit Taşı: İletişim taşıdır. Tartıştığınız ya da anlaşamadığınız biriyle aranızdaki sorunları, bu taşla çözebilirsiniz. Apatit taşı aynı zamanda hastalıkların tedavisinde de kullanılır.

Lal: Heyecan ve boşluk duygularına kapıldığınızda, dengenizi korumanıza yardımcı olur. Kendinizi kabullenmenizi sağlayarak sizi korur. İşlerinizi tamamlamanız için gereken canlılığı zindeliği sağlar. Yatak ve yastık altına konulduğunda karabasandan korunmanızı sağlar. 

Yeşim: Genelde yeşil olarak bulunur. Sarı, beyaz, kahverengi, siyah, kırmızı ya da beyaz lekeli yeşil renklerde de olabilir. Kişiyi duyguların tutsaklığından kurtararak görüşünü netleştirir. Aşırıya kaçan duygusallıkları dengeler. Zihinsel odaklanmayı gerektiren çalışmalarda yardımcı olur. İçiniz korku ve endişeyle dolduğunda huzur ve güven verir. Kişinin kendini zayıf ve güçsüz hissettiği anlarda yeşimi kalbinin üzerine koyması içini rahatlatır.

Mercan: Mercan taşı, sedef hastalığı başta olmak üzere, birçok cilt hastalığının tedavisi amacı ile kullanılır. Kalbi ve dalağı güçlendirir. Kişinin ruhsal anlayışını kuvvetlendirir. Saflığın ve dengenin korunmasına yardımcıdır. Aile içinde ve arkadaşlar arasında saygınlığın kuvvetlendirilmesine yardımcıdır. Atılacak adımlarda bilinçli ve kararlı olmayı, olumsuz yargılamalara karşı güçlü olmayı sağlar.

Oniks: Cinsel dürtüleri azaltarak kadın erkek kutuplaşmasını dengeler ve ilişkileri kuvvetlendirir. Kontrol ve denge unsurudur. Bağımlılıklardan kurtulmaya yardın eder. Konsantrasyonu sağlar, nazara karşı etkilidir.

Ay Taşı: Kramplara bacak ağrılarına ve sırt ağrılarına iyi gelir. Oburluğa karşı faydalıdır. İnsanlar ile aranızdaki şefkat ve sempati duygularını karşılıklı olarak artırır ve kendisini tanıyan kişiye sempati kazandırır.

Zümrüt: Renginin yeşil olması nedeniyle bu taşın yağmur yağdırdığına inanılırdı. Bağışıklık sistemi, sinir sistemi, kalp, ciğer ve böbreği kuvvetlendirdiği bilinir. Beden-ruh-zihin için tonik vazifesi görür ve kuvvetli bir duygusal dengeleyicidir. Bolluk, sevgi, iyilik, sakinlik, denge ve sabır unsurlarını içerir. Zümrüt’e kimi yerlerde “Koşulsuz Aşk Taşı” da denmektedir. Sevgililerin birbirlerine verebilecekleri en iyi armağan olarak görülür.

Safir: Zihninizi dinlendirir ve temizler. Hırslardan kurtulmanıza yardımcı olur, inancınızı güçlendirir. Kandırılma, aldatılma, sahtekarlıklardan, düşmanca davranışlardan, nazardan korur. Eskiden çıban tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir. Sinir sistemi tedavisinde yardımcı olur. Sindirim sistemini düzenler sindirim sistemi ile alakalı ağız kokusuna iyi gelir.

 

Yazar :

Facebookda Paylaş

Diğer Tema Dışı Konuları