Portre Fotoğrafçılığı 4 3

flomax

flomax onderdewatertoren.nl

am i pregnant quiz early signs of pregnancy

most accurate am i pregnant quiz open

ventolin

ventolin overdose

domperidone vidal

domperidone notice click

Portre Fotoğrafçılığı

İnsanlığın fotoğrafla tanışmasının üzerinden yaklaşık yüzelli sene geçti.

Bu geçen zaman boyunca popüleritesini hiç kaybetmeyen fotoğraf dallarının başında "portre fotoğrafçılığı" geliyor.

Portre fotoğrafçılığı konusu, insan ve insan duygularıdır. Bundan dolayı bu tarza olan ilgi hiçbir zaman eksilmeyecek gibi gözüküyor.

Her şeyde olduğu gibi fotoğrafçılıkta da bir matematik vardır. Kelvin değerleri, enstantane hızı, film hassasiyeti, diyafram açıklığı, altın oran v.s.

Fotoğrafçılığa ilgi duyan kişiler, kullanım kılavuzunu okuyarak bu işin matematiğine uygun, doğruya yakın fotoğraflar çekebilirler.

Ama bir de matematiğin tek başına yeterli olmadığı yerler var ki, bunların başında "portre fotoğrafçılığı" geliyor.

"Portre fotoğrafçılığı" insanlardaki duyguları tek bir kareye sığdırabilmektir. Fotoğraftaki görüntü izleyicisine, çekilen kişinin ruh halini, duygularını ve hatta karakteri ilgili ipuçları verebllmelidir.

Portre fotoğrafçılığıyla ilgi son yıllarda yapılan önemli bir yanlış anlama vardır. Seçilen modelin fiziksel açıdan güzel olı düşüncesidir. Aslında t moda fotoğrafçılığı ve f fotoğrafçılığının birbirleı açıdan benzerlik gösteı kaynaklanıyor. Fakat pc fotoğraflarda aranması özellikler arasında, fizik sıralarda olmalıdır.

Kesin kurallara karşı olr beraber, portre fotoğraf vurgu özellikle öznenin yapılmalıdır. Zira fotoğr; katan şey insanların ifac Modelin durumuna gön farklı kompozisyon çeki en fazla aranacak şey c ifadesidir.

Herkesin hayatı algılam, farklıdır. Bundan dolayı fotoğrafçılarının da yoru doğal olarak birbirinden göstermektedir. Kültüre eğitim düzeyi, hayata b; fotoğrafçının yorumunu Belki de bu yüzdendir kı fotoğrafçılığında büyük I tad olduğu söylenebilir.

Farklı hayatları yorumlav gözler. Farklı hayat görü geçmişler, farklı beğenıf sevinçle, farklı üzüntüler.

Yazar : Arda AKAY

Facebookda Paylaş

Diğer Tasarım Konuları