Boşuna Reklam Yapma 6 3

zoloft and weed side effects

zoloft xanax and weed online

blodtryksmedicin amlodipin

hvor hurtigt virker amlodipin open

amitriptyline application

amitriptyline effect eteam.ou.edu

Boşuna Reklam Yapma

Kurumsallaşmalarını başaramayan firmaların markalaşma süreçleri de problemli olmaktadır. Marka; görsel kimlik, halkla ilişkiler çalışmaları, reklam kültürü ve stratejisinin yanı sıra kurumsallaşma, insan kaynakları ve konumlandırma gibi her biri en az diğeri kadar önemli olan pek çok unsurun birleşmesiyle oluşan bir katma değerdir. Bu katma değeri de; ancak bu işleri bilimsel kriterlerle yapabilen reklamcılardan hizmet alarak gerçekleştirebilirsiniz. 

Markaların ürün kalitesi ve hedeflenen kitlenin durumuna göre pazarlarda doğru konumlandırılması kaçınılmazdır. Eğer bir firma bütün çabalarına ve harcadığı büyük paralara rağmen marka olma konusunda ciddi problemler yaşıyorsa bunun tek sebebi; markaya yanlış yerden yaklaşıyor olmasıdır. Ya marka konumlandırmasını yanlış yere yapmıştır ya da bu işi bilmeyen reklamcıların elinde oyuncak olmuştur.

Maalesef ülkemizde hemen her konuda olduğu gibi reklamcılık sektörü de konusunda ehil olmayan binlerce insanla dolu. Bu sebeple ülkemizde marka olmak için harcanan paraların neredeyse yüzde sekseni boşa gitmektedir. Bu yüzden boşuna reklam yapmayın önce kurumsallaşın.

Stratejini belirle, bütçeni ayarla, profesyonellerle çalış, reklam yap…

Yazar :

Facebookda Paylaş

Diğer Ara Geçiş Konuları